Alytuje – nulinės lygiosios

„Klaipėdos granitui“ Lietuvos futbolo A lygos čempionato rungtynėse Alytuje nepavyko nuginkluoti gerokai pasistiprinusios Alytaus „Dainavos“ – susitikimas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

„Klaipėdos granito“ vartininkas Eduardas Kurskis darbo praktiškai neturėjo. Tuo tarpu K.Timofejevui šuoliu teko palydėti pro šalį skriejusį pavojingą tolimą Ernesto Veliulio smūgį.

Alytaus komanda vienintelį aštrų išpuolį surengė pirmojo kėlinio pabaigoje. Favouras Aniekanas tolimu perdavimu krašte prieš vartus išvedė labai aktyviai rungtyniavusį Antonio Sepę, tačiau italo šūvis iš aštraus kampo buvo netikslus.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Iniciatyva priklausė svečiams, aikštės šeimininkai gynėsi didelėmis pajėgomis bei stengėsi kontratakuoti. Greitas „Dainavos“ išpuolis 53-ąją minutę galėjo būti pavojingu, tačiau perdavimo į kraštą sulaukęs A.Sepe nesugebėjo susistabdyti kamuolio ir suskubę gynėjai kamuolį perėmė.

64-ąją minutę individualiu reidu blykstelėjo E.Veliulis. Nusivaręs kamuolį link baudos aikštelės saugas nusprendė ataką užbaigti pats, bet stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Sužaidus pusę kėlinio alytiškiai sukūrė geriausią savo progą rungtynėse. Į baudos aikštelę įsiveržęs F.Aniekanas puikiais klaidinančiais judesiais ant žolės paguldė ne tik jį prižiūrėjusį gynėją, bet ir uostamiesčio komandos vartininką. Beveik nuo galinės linijos jo atliktą aukštą perdavimą smūgiu galva galėjo užbaigti Nerijus Kavaliauskas, tačiau kovodamas su gynėju į vartus nepataikė.

Svečiai atsakė pavojingu kampiniu 77-ąją minutę, po kurio tik ant savęs pykti galėjo Edgaras Baranauskas, technišku smūgiu galva pasiuntęs kamuolį greta virpsto.

Rungtynių pabaigoje „Klaipėdos granitas“ pabandė surengti lemiamą vartų šturmą, tačiau dzūkai gynėsi užtikrintai ir po ilgos pertraukos padidino taškų kraitį turnyro lentelėje.

„Alytiškiai pakeitė daug žaidėjų, yra gerokai pasistiprinę, jau nebėra ta komanda, kuri buvo pirmame ir antrame varžybų rate. Jau nebėra taip, kad atvažiuoji ir lengvai pasiimi tris taškus, dėl pergalės teks atiduoti visas jėgas“, - dar prieš dvikovą sakė „Klaipėdos granito“ vyr. treneris Robertas Poškus.

„Klaipėdos granitui“ šiose rungtynėse dėl praėjusiose rungtynėse gautos raudonos kortelės negalėjo padėti Aivaras Meškinis, dėl traumų nerungtyniavo Rokas Simanavičius, Arnas Ribokas (abiems patempta čiurna) ir Rytis Pilotas (kojos trauma).

„Klaipėdos granitas“ ir “Dainava“ šį sezoną susitiko jau trečią kartą, iki tol abu susitikimus įtikinamai buvo laimėję klaipėdiečiai – kovo 30 dieną Alytuje rezultatu 5:0 ir gegužės 22 dieną Klaipėdoje – 2:0.

Po šių rungtynių granitiečiai su 26 taškais (6 pergalės, 8 lygiosios, 9 pralaimėjimai) tarp dešimties Lietuvos futbolo A lygos ekipų išliko septintoje pozicijoje, „Dainava“ su 4 taškais (1 pergalė, 21 pralaimėjimas) nepakilo iš turnyro lentelės dugno.

Kitas Lietuvos futbolo A lygos rungtynes „Klaipėdos granitas“ žais rugpjūčio 21 dieną (ketvirtadienį) 17.30 val. Šiauliuose su vietos „Šiaulių“ ekipa.