II turo anonsas. Aikštėse – derbiai ir praėjusio sezono sąskaitos

Visi keliai veda į Vilnių. Marijampolės „Sūduva“ paskutinėse praėjusio „SMScredit.lt A lygos“ sezono rungtynėse išvykoje įveikė „Žalgirį“ ir vos nesužlugdė sostinės komandos auksinės svajonės. Praėjus pusmečiui Suvalkijos komanda vėl bus Vilniuje ir kovos su „Žalgiriu“.

„Klaipėdos granitas“ – Klaipėdos „Atlantas“. Kovo 15 diena, 12 val., Klaipėda, miesto stadiono dirbtinė aikštė.

Naujasis uostamiesčio derbis „SMScredit.lt A lygoje“ – čia ir dabar. Ambicingas elitinės šalies futbolo lygos naujokas pasirengęs mesti iššūkį Lietuvos vicečempionui.

Į rungtynes komandos keliauja po skirtingai susiklosčiusio pirmojo turo – „Atlantas“ be didesnio vargo sutriuškino Alytaus „Dainavą“, o „Klaipėdos granitas“ nusileido „Trakams“. Tačiau po šių rungtynių pralaimėjusiųjų treneris Robertas Poškus kalbėjo apie tai, kad pastiprinimo iš užsienio besitikintis „Klaipėdos granitas“ pajūrio derbyje bus kitokia komanda, o „Atlanto“ strategas Konstantinas Sarsanija bei tris įvarčius „Dainavai“ įmušęs Evaldas Razulis pirmosios savo sėkmės nesureikšmino, sutartinai teigdami: kiti varžovai bus pavojingesni.

Gargždų „Banga“ – „Trakai“.  Kovo 15 diena, 16 val., Gargždai, miesto stadionas.

Vasario pradžioje komandos žaidė kontrolines rungtynes, kurias 2:0 laimėjo gargždiškiai. Bet šįkart į Vakarus vyksta visai kitokie „Trakai“ – pastarosiomis savaitėmis prie komandos prisidėjo treneris Edgaras Jankauskas, buvę ir esami šalies nacionalinių bei jaunimo rinktinių žaidėjai Paulius Grybauskas, Vytautas Lukša, Tadas Labukas, Linas Klimavičius.

Sezoną abi komandos pradėjo pergalingai. Šią savaitę 39-ąjį gimtadienį šventęs E. Jankauskas pergudravo buvusį komandos draugą Lietuvos rinktinėje R. Poškų, o „Banga“ išvykoje netikėtai parklupdė Marijampolės „Sūduvą“. Tai reiškia, kad į Gargžduose suformuluotą klausimą: „Kas laimės, kas laimės?“ aiškaus išankstinio atsakymo šįkart nėra.

„Šiauliai“ – Pakruojo „Kruoja“. Kovo 16 dieną, 12 val., Šiauliai, Gytarių stadionas.

Dar vienas, šiuo atveju – Aukštaitijos, derbis, kuriame „Kruojos“ garbę turėtų ginti trys futbolininkai, dar pernai vilkėję „Šiaulių“ marškinėlius – Tomas Birškys, Tautvydas Eliošius ir Darius Jankauskas. Favorite derėtų laikyti „Kruoją“, bet lengva komandai, pirmajame ture palaužusiai praėjusių metų „SMScredit.lt A lygos“ bronzos laimėtoją Panevėžio „Ekraną“, nebus.

„Šiauliai“, kuriems sezono išvakarėse lipdyta būsimų autsaiderių etiketė, Vilniuje rimtai pasipriešino čempionui „Žalgiriui“. Šįkart šiauliečiai turės ir savų sirgalių, kurie į rungtynes viliojami pigiais, tris litus kainuojančiais, bilietais, paramą.

Alytaus „Dainava“ – Panevėžio „Ekranas“. Kovo 16 dieną, 14 val., Kaunas, NFA stadionas.

Kaip ir praėjusiais metais, pirmąsias namų rungtynes „Dainava“ žais Kaune. Į Alytų komanda planuoja grįžti kovo pabaigoje.

Kita dzūkų bėda – vis dar nepanaikintas Lietuvos futbolo federacijos draudimas registruoti naujus žaidėjus, kuris reiškia, kad į Kauną keliaus Alytaus futbolo jaunimas. Panevėžio komanda irgi jauna, bet ji – ir labiau patyrusi, ir didesniu pergalių skaičiumi dublerių čempionatuose turėjusi progų pasimėgauti.

Vilniaus „Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“. Kovo 16 dieną, 18 val., Vilnius, LFF stadionas.

Turo desertas. Praėjusio čempionato finiše marijampoliečiai vos neatėmė iš „Žalgirio“ aukso, į kurį, be sostinės komandos, pretendavo „Atlantas“. „Sūduva“ sumušė žalius ir baltus Vilniuje, baigdama savo įspūdingą žygį „SMScredit.lt A lygos“ čempionato ketvirtajame rate.

Prieš šį sezoną Dariaus Gvildžio treniruojama komanda stiprino sudėtį, bet pirmenybes pradėjo pralaimėjimu „Bangai“. Ką tai reiškia? Matyt, tai, kad „Sūduva“ į Vilnių atvyks pikta ir žaižaruojanti noru reabilituotis.

Nerijus Kesminas, alyga.smscredit.lt

Valdo Knyzelio nuotr.

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1