„Klaipėdos granitas“ trakiškiams parodė nagus, bet pralaimėjo

"Klaipėdos granitas“ Lietuvos futbolo „SMScredit.lt A lygos“ rungtynėse namuose rezultatu 2:3 (1:2) nusileido į vicečempionų laurus nusitaikiusiai „Trakų“ vienuolikei.

Jau 3-iąją minutę „Trakai“ sugebėjo įmušti įvartį, kai Vytautas Lukša gražiai sužaidė su Tadu Labuku ir tiksliu smūgiu nuginklavo Tadą Norbutą.

Tačiau persvara senosios sostinės riteriai džiaugėsi neilgai - 10-ąją minutę Ernestas Veliulis nuostabiu baudos smūgiu iš maždaug 25 metrų išlygino rezultatą – 1:1.

Svečiai vėl perėmė iniciatyvą šiose rungtynėse, tačiau tiek „Klaipėdos granito“ vartininkas, tiek gynėjai su savo užduotimis susitvarkydavo sėkmingai. Maža to, 28-ąją minutę Donatas Nakrošius po pakelto kampinio galėjo išvesti savo komandą į priekį, bet smūgiavo tiesiai į Paulių Grybauską.

31-ąją minutę „Trakai“ taip pat įrodė, jog savo gretose turi puikiai standartines padėtis išpildančių žaidėjų. V.Lukša turėjo progą patikrinti vartininko budrumą baudos smūgiu nuo 20 metrų ir tą padarė idealiai - saugas gražiai perkėlė kamuolį per gyvatvorę ir nepaliko vartų sargui jokių vilčių.

Po keturių minučių granitiečius ištiko dar didesnė katastrofa – centro gynėjas Olegas Dmytrenko sustabdė pavojingą varžovų ataką ir užsidirbo antrąją geltoną kortelę. Per likusį pirmojo kėlinio laiką „Trakai“ tuo nepasinaudojo. Luko Kochanausko pažeme smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų, o V.Lukšos smūgį iš arti atrėmė T. Norbutas.

Po pertraukos „Trakų“ komanda puolė tarsi sužeistas žvėris, tačiau kurį laiką dėkingų progų realizuoti nepavyko. Visgi 56-ąją minutę „Klaipėdos granito“ žaidėjai ties 16 metrų linija paliko laisvą Jurijų Mamajevą, kuris stipriu smūgiu į artimąjį vartų kampą padvigubino rezultatą.

Atrodė, kad intrigos šiame mače nebebus, bet savo žodį po dviejų minučių vėl tarė E. Veliulis. Saugas sulaukė puikaus Edgaro Baranausko perdavimo, įsiveržė į baudos aikštelę ir antrą kartą nuginklavo P. Grybauską.

Gana ryškus įvykis nutiko 60-ąją minutę. Po labai ilgos pertraukos į „SMScredit.lt A lygos“ kovas įsitraukė ir „Trakų“ naujokas Deividas Česnauskis.

Per likusį rungtynių laiką „Klaipėdos granitas“ subegėjo varžovams nervus patampyti tik standartinių padėčių metu. Granitiečiai stengėsi, tačiau atrodė pavargę – klaipėdiečiai beveik valandą buvo priversti rungtyniauti mažumoje.

Gerų progų įtvirtinti savo komandos pranašumą neišnaudojo T.Labukas bei Darius Miceika - abiejų žaidėjų smūgiuoti kamuoliai skriejo šalia vartų. „Trakai“ turėjo galimybių ir greitų kontratakų metu, tačiau šeimininkai gynėsi pasiaukojamai bei neleido svečiams pasiekti ketvirtojo įvarčio.

„Klaipėdos granitas" Lietuvos futbolo A lygos turnyro lentelėje žengia septintas. Klaipėdiečių sąskaitoje - 30 taškų (7 pergalės, 9 lygiosios, 12 pralaimėjimų).

"Trakai" su 53 taškų įsitvirtino antroje turnyro lentelės vietoje (15 pergalių, 8 lygiosios, 5 pralaimėjimai).

Kitas Lietuvos futbolo „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes „Klaipėdos granitas“ žais rugsėjo 28 dieną (sekmadienį) 12 val. su kita uostamiesčio ekipa – Klaipėdos „Atlantu“. Tai bus atlantiečių namų rungtynės.