Klaipėdos derbyje iškovotas saldus taškas

"Klaipėdos granito“ futbolininkai vėl solidžiai priešinosi 2013 metų Lietuvos vicečempionui ir 2014 metų bronzos medalių laimėtojui Klaipėdos "Atlantui" – Klaipėdos centriniame stadione ant natūralios vejos tarpusavio susitikimas baigėsi lygiosiomis – 1:1. Taigi, abi Klaipėdos komandos pasidalijo po tašką.

Nors atlantiečiai jau septintąją dvikovos minutę po Ovidijaus Verbicko smūgio išsiveržė į priekį – 1:0, tačiau granitiečiai nepasimetė ir antrajame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą – 1:1.

53 dvikovos minutę pasižymėjo „Klaipėdos granito“ naujokas Juro Pejičius (Juro Pejič), prieš kelias dienas į Klaipėdą atvykęs iš iš Bosnijos ir Hercegovinos.  

Tai jau buvo trečioji „Atlanto“ ir „Klaipėdos granito“ šio sezono Lietuvos futbolo A lygos dvikova. Per pirmąją šių komandų akistatą, vykusią kovo 14 dieną, puikų kovotojų charakterį pademonstravę ir vieningai it vienas tvirtas kumštis rungtyniavę "Klaipėdos granito" futbolininkai rezultatu 1:0 (0:0) nugalėjo „Atlantą". Pergalingą įvartį tąkart 74-ąją min. įmušė Titas Vitukynas.

Antrose rungtynėse, vykusiose gegužės 11 dieną, tik paskutinėmis susitikimo minutėmis rezultatu 2:1 (1:1) pergalę šventė "Atlantas". 16-ąją min. Maksimas Maksimovas realizavo 11 m baudinį ir išvedė "Atlantą" į priekį. 28-ąją min. granitietis Karolis Laukžemis rezultatą išlygino - 1:1, o 84-ąją min. pergalingą įvartį pelnė "Atlanto" žaidėjas Aleksejus Jepifanovas.

„Atlantas“ su 32 taškais Lietuvos futbolo A lygos turnyro lentelėje užima ketvirtąją vietą, „Klaipėdos granitas“ su 15 taškų – devintąją vietą.

Artimiausias Lietuvos futbolo A lygos rungtynes "Klaipėdos granitas" žais rugpjūčio 6 d. 19.30 val. Klaipėdos centriniame stadione ant dirbtinės vejos. Klaipėdiečių varžovas - Pakruojo "Kruoja".

Išsamus rungtynių aprašymas (www.Alyga.lt)

Aktyviai rungtynes pradėjęs „Atlantas“, sužaidus vos penkias minutes, privalėjo išsiveržti į priekį. Pakėlus kampinį, Maksimas Maksimovas dusyk pataikė į tą patį virpstą . Iš pradžių rusas vartų konstrukciją sudrebino smūgiu galva, o po kelių sekundžių, kilus gaisrui, ten pat pataikė ir pakartotiniu bandymu.

Vis tik greitą įvartį aikštės šeimininkams pavyko įmušti kitos standartinės situacijos metu. 7-ą minutę komandą į priekį išvedė Ovidijus Verbickas, iš aštraus kampo sugebėjęs įsukti kamuolį į vartus baudos smūgiu nuo tolimo virpsto.

Netrukus M.Maksimovas privalėjo padvigubinti persvarą. Po pražangos O.Verbicko pakeltą kamuolį tiesiai visiškai laisvam šeimininkų legionieriui atmušė Tamirlanas Kozubajevas, bet puolėjas apmaudžiai į vartus nepataikė.

Pirmosios savo atakos metu „Klaipėdos granitas“ galėjo išlyginti rezultatą. 14-ą minutę Juro Pejičius iš aikštės gilumos įmetė kamuolį prieš vartus iššokusiam Dragomirui Duminkai, bet granitiečių gretose debiutavusio saugo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs Mindaugas Malinauskas.

Klaida gynyboje „Atlanto“ iš vėžių neišmušė, jis toliau kūrė progas. Įmušti galėjo Lukas Baranauskas ir Robertas Vėževičius. Pirmasis iššoko prieš vartus po labai tolimo Rolando Baravyko perdavimo, tačiau smūgiu pažeme į vartus nepataikė, antrasis sulaukė perdavimo iš krašto ir mušė galva, bet patikimai sužaidė Tadas Norbutas, nukreipęs kamuolį į kampinį.

Kėlinio viduryje dusyk meistriškumą teko demonstruoti ir M.Malinauskui. Šeimininkų vartininkas fantastišku šuoliu sugebėjo atremti labai pavojingą, tolimą Mariaus Papšio smūgį, o po kelių minučių neleido pasižymėti Alenui Stepanjanui greitos atakos metu.

Labai braškėjusi „Klaipėdos granito“ gynyba tik nedidelį stebuklą pademonstravusio T.Norbuto dėka ilsėtis išėjo nepraleidusi antrojo įvarčio. 40-ą minutę vartininkas sugebėjo atremti ne tik labai nepatogų tolimą O.Verbicko smūgį pažeme, bet ir pakartotinį atskubėjusio R.Vėževičiaus bandymą.

Antrojo kėlinio pradžioje „Atlantas“ tikėjosi baudinio po to, kai puikiai įsiveržusį į baudos aikštelę ir porą gynėjų suklaidinusio L.Baranausko reidą nutraukė kamuolį jam iš po kojų išmušęs Jegoras Potapovas. Teisėjo švilpukas tylėjo.

Po kelių minučių greitas svečių išpuolis baigėsi įvarčiu. D.Duminka baudos aikštelėje surado be priežiūros paliktą J.Pejičių, kuriam užteko laiko ne tik susistabdyti kamuolį, bet ir ramiai nukreipti jį į vartų kampą.

Išlyginęs rezultatą, „Klaipėdos granitas“ kuriam laikui perėmė iniciatyvą, Dusyk pavojingai vartams grasino D.Duminka, vėliau jis baudos aikštelėje geru perdavimu surado M.Papšį, bet kapitonui smūgis nepavyko.

Artėjant rungtynių pabaigai, „Atlantas“ vėl ėmė spausti varžovus. 78-ą minutę darsyk sudrebėjo svečių vartų konstrukcija, kai įspūdingu smūgiu, susistabdęs kamuolį krūtine ir neleidęs jam nusileisti ant žemės, ją sudrebino po keitimo aikštėje pasirodęs Dominykas Galkevičius

90-ą minutę dar vieną stebuklą pademonstravo T.Norbutas. Granitiečių vartininkas kažkokiu būdu sugebėjo neleisti pasižymėti prieš vartus iššokusiam M.Maksimovui, o po kelių akimirkų atrėmė ir pakartotinį Juliaus Kasparavičiaus smūgį.

Jau per arbitro pridėtą laiką idealios progos neišnaudojo D.Galkevičius, iš kelių metrų pasiuntęs kamuolį virš vartų, Andriui Bartkui laimėjus oro dvikovą.

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1