“Klaipėdos granitas” atsigauna: patiesta Pakruojo “Kruoja” (komentarai)

“Klaipėdos granito” futbolininkai po Lietuvos futbolo A lygos pertraukos toliau savo sirgalius džiugina puikiu žaidimu ir kovingumu – Klaipėdoje rezultatu 2:0 (0:0) palaužta 2014 m. Lietuvos vicečempionė Pakruojo “Kruoja”.

Po įvartį į svečių vartus įmušė Pavelas Sušičius (82 min.) ir Marius Papšys (90+4 min.).

RUNGTYNIŲ VIDEO SANTRAUKA ČIA

Gediminas Jarmalavičius (“Klaipėdos granito” vyr. treneris): “Pirmasis kėlinys nebuvo toks, kokio norėjosi. Trūko aštrumo, tikslumo. Antrajame kėlinyje mūsų žaidimas pagyvėjo, susikūrėme ir išnaudojome progas. Džiaugiuosi, kad vyrai rūbinėje įsiklausė į mano žodžius, padarė išvadas ir tai davė rezultatų. “Kruoja” sukūrė rimtą kovą, teko gerokai paplušėti, tačiau valios ir pastangų dėka pavyko iškovoti pergalę. Džiaugiuosi, kad vyrai kovojo iki galo. Kai į mūsų ekipą įsiliejo legionieriai, komandos žaidimas tapo aštresnis, sukuriama netikėtų situacijų, ko iki tol mums labai trūko. Lyderio sąvybes eilinį kartą pademonstravo Marius Papšys. Jis atidavė labai daug jėgų ir buvo labia naudingas. Tai labai valingas ir tvirtą kovotojo charakterį turintis žaidėjas. Kiekviena komanda turi turėti lyderių, o Marius – vienas iš jų”.

Nikolajus Trubačiovas („Kruojos“ vyr. treneris): „Pralaimėjome rungtynes. Nei žaidimas, nei rezultatas manęs netenkino. Sunku po tokių rungtynių net ką pasakyti. Nedžiugina nei puolimas, nei gynyba. Žaidėjams prieš rungtynes sakiau, kad nereikia žiūrėti į turnyrinę lentelę, o tiesiog kovoti iš visų jėgų. Kai kurie žaidėjai pamanė: „Ai, „Klaipėdos granitas“ yra devintoje turnyro lentelės vietoje ir mes kaip nors laimėsime, į namus grįšime su trimis taškais. O viskas įvyko priešingai. Varžovai mus nubaudė. Reikia padaryti išvadas, išsiaiškinti kaltininkus, išanalizuoti klaidas ir jų nebekartoti“.

Po šios pergalės „Klaipėdos granitas“ (4 pergalės, 6 lygiosios, 12 pralaimėjimų, 9 vieta) savo taškų kraitį padidino iki 18 taškų ir vos vienu tašku atsilieka nuo „Kruojos“ (4 pergalės, 7 lygiosios, 10 pralaimėjimų, 18 taškų, 8 vieta).

Granitiečiai jau po artimiausių turų gali kilstelėti į viršų: nuo septintoje vietoje esančio Utenos „Utenio“ atsilieka vos 3 taškais, nuo šeštoje vietoje esančio Kauno „Stumbro“ – 4 taškais.

Artimiausias Lietuvos futbolo A lygos rungtynes "Klaipėdos granitas" žais rugpjūčio 15 d. 19.30 val. išvykoje su Marijampolės "Sūduva".

Išsamus rungtynių aprašymas (wwwAlyga.lt)

Po ketvirtosios pergalės šiame sezone uostamiesčio futbolininkai atstatė septynių taškų pranašumą nuo paskutinėje turnyro lentelės vietoje žengiančių „Šiaulių“. Pakruojiečiai pralaimėjo dešimtą kartą ir nepasinaudojo proga pakilti aukščiau. Nikolajaus Trubačiovo kariauna šiuo metu užima aštuntą poziciją, lenkdama „Klaipėdos granitą“ vos vienu tašku.

Pirmame kėlinyje vienuolikėms nepavyko sirgalių palepinti aštriais epizodais. Klaipėdiečiai turėjo nežymią kamuolio kontrolės persvarą ir dažniausiai varžovų vartams grasino tik nepavojingais tolimais smūgiais.

Savo ruožtu „Kruojos“ futbolininkai keletą sykių įsiveržė į šeimininkų baudos aikštelę, bet paskutinėje atakos stadijoje svečiams pritrūkdavo tikslumo.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo „Klaipėdos granito“ atstovai, o pirmasis progą pasižymėti turėjo Pavle Sušičius. Legionierius įsiveržė į baudos aikštelę, netrukus jam palankiai atšoko kamuolys, bet geros galimybės sulaukęs puolėjas smūgiavo į išorinę vartų tinklo dalį.

Po dešimties minučių „Kruoja“ galėjo būti dėkinga Martynui Matuzui: vartininkas laiku paliko savo poziciją ir sutrukdė Dragomirui Duminikai išvesti savo komandą į priekį. M. Matuzas atmušė iš arti saugo smūgiuotą kamuolį.

Granitiečiai antrame kėlinyje rezgė pavojingesnes atakas, turėjo kamuolio kontrolės persvarą, tad 82-ąją minutę šeimininkams vis tik pavyko pelnyti įvartį. Po keitimo aikštėje pasirodęs Deividas Lukošius išvengė nuošalės ir perdavė kamuolį link P. Sušičiaus, kuriam beliko jį pasiųsti į tuščius vartus. Tai – debiutinis serbo įvartis atstovaujant Klaipėdos klubui.

Visų rungtynių metu vangiai rungtyniavę svečiai per paskutines akistatos minutes turėjo dvi geras progas išlyginti rezultatą. Pirmojo šanso neišnaudojo Donatas Navikas, buvęs laisvas baudos aikštelėje, bet kaire koja mušęs virš vartų.

Netrukus galimybę atstatyti pusiausvyrą turėjo Tautvydas Eliošius, tačiau saugas, kaip ir jo vyresnis kolega, kamuolį pasiuntė virš skersinio.

Ketvirtą pridėto laiko minutę šeimininkai šiame mače padėjo tašką. Marius Papšys įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino M. Matuzą ir galingu smūgiu įtvirtino savo komandos pergalę.

Antroje rungtynių pusėje klaipėdiečiai buvo kovingesni ir labiau troško pergalės. Šį kartą už kovingumą bei azartą jiems buvo atsilyginta.

„Klaipėdos granitas“ pakruojiečius „SMScredit.lt A lygoje“ įveikė pirmą kartą per klubo istoriją.

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1