„Klaipėdos granitas“ nugalėjo „Atlantą“ (komentarai, video, nuotraukos)

Puikų kovotojų charakterį pademonstravę ir vieningai it vienas tvirtas kumštis rungtyniavę „Klaipėdos granito“ futbolininkai rezultatu 1:0 (0:0) nugalėjo 2013 metų Lietuvos vicečempioną ir 2014 metų bronzos medalių laimėtoją „Atlantą“.

Pergalingą įvartį 74-ąją min. įmušė Titas Vitukynas.

"Atlantas" su 6 taškais po trejų rungtynių Lietuvos futbolo A lygos turnyro lentelėje užima ketvirtąją vietą, o pirmuosius taškus iškovojęs "Klaipėdos granitas" pakilo į septintąją poziciją.

Rungtynių video reportažas (apžvalga) ČIA.Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granito“ vyr. treneris): „To paties miesto derbiai visada būna tokie: tai emocijos, padidintas noras nugalėti ir ažiotažas – neišvengiamas. Tą puikiai matėme ir šiandien. Reikia padėkoti abejų komandų žaidėjams. Buvo daug azarto, daug kovos, buvo ir gražių akimirkų, buvo ir futbolo... Džiaugiamės, kad pavyko nugalėti. Prieš šios dienos dvikovą savo komandos vyrams sakiau, kad mes pirmas dvejas rungtynes buvome lyg atskiri vienos rankos pirštai, galbūt su „Žalgiriu“ pirmąjį kėlinį šiek tiek gniaužiamės, o šiandien sakiau, kad turime būti lyg vienas kumštis, ačiū vyrams, kad išklausė ir tai parodė aikštėje. Be abejo, džiaugiamės šiandienos pergale. Šiandien nereikėjo papildomai nuteikinėti žaidėjų, ypač buvusių atlantiečių: Mariaus Papšio, Zigmanto Jesipovas, Karolio Laukžemio, gal kaip tik reikėjo juos nuraminti. Marius Papšys pajuokavo: du metus sirgaliai, kurie jį vos ne ant rankų nešiojo, šiandien jį keikė. Tokie jau būna tie derbiai...“  Marius Papšys („Klaipėdos granito“ žaidėjas): „Rungtynės turėjo būti karštos - derbis vis dėlto. Du metus žaidžiau už „Atlantą“, dabar - už „Klaipėdos granitą“. Papildomo užsivedimo nereikėjo. Visada nori laimėti, niekada nenori pralošti. Nesvarbu iš tikro, ar „Atlantas“, ar „Kruoja“, ar „Sūduva“, tu visada išeini, nori laimėt. Šiandien taip gavosi, kad dar labiau norėjome laimėti, tai ir laimėjome. Buvome kovingesni, turėjome daugiau progų. Neutralizavome jų lyderį A.Paniukovą. Jie realių progų neturėjo, gal kokią pusprogėlę. Mes jau pirmajame kėlinyje turėjome būti priekyje. Svarbu pergalė.“ VIDEO KOMENTARAS I Konstantinas Sarsanija („Atlanto“ vyr. treneris): „Sveikinu „Klaipėdos granitą“ su pergale. Kad ir kaip savo komandos žaidėjus nuteikinėjau, šiandien pergalės labiau norėjo mūsų varžovai. Dažniausiai tokiuose derbiuose laimi tie, kurie labiau nori ir to siekia. Mes pralaimėjome šią kovą. Kai kurie mūsų žaidėjai per anksti pasijuto per aukštai... Kad ir kaip keistai skambėtų, galbūt ir gerai, kad šįkart pralaimėjome, kadangi tai kai kuriems žaidėjams padės suprasti, jog negalima sirgti žvaigždžių liga. Galbūt šis pralaimėjimas padės judėti į priekį ir padės išgyti nuo žvaigždžių ligos, kol ji pernelyg neišplito... Kova buvo emocinga, nervinga, buvę atlantiečiai norėjo įrodyti, kad nėra silpnesni už tuos, kurie liko „Atlante“. Apie tai vyrus prieš dvikovą įspėjau, bet jie nelabai to suprato“.

VIDEO KOMENTARAS  IIKitas Lietuvos futbolo A lygos rungtynes „Klaipėdos granitas“ žais kovo 19 d. (ketvirtadienį) 17 val. Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėje su Pakruojo "Kruoja".

Išsami Vakarų derbio eiga

„Klaipėdos granitas“ rungtyniavo itin aktyviai, nuolat spaudė „Atlantą“ ir surezgė ne vieną pavojingą progą.Dešiniajame atakos krašte labai aktyviai žaidė Marius Papšys, praėjusiame sezone atstovavęs „Atlantui“. Būtent po jo perdavimo 19-ąją minutę progą įmušti turėjo kitas buvęs atlantietis Karolis Laukžemis, tačiau krūtine per toli nusimetė kamuolį ir smūgiuoti iš aštraus kampo neleido suskubę gynėjai.

Po trijų minučių meistriškumą teko pademonstruoti Tadui Simaičiui. „Klaipėdos granito“ vartininkas kumščiais atrėmė klastingą Dovydo Norvilo baudos smūgį. Nors buvo tikėtasi perdavimo link vartų, saugas patikrino svečių vartininko budrumą.Kėlinio viduryje „Atlantas“ sukūrė dar porą progų. Pavojingai galva smūgiavo Maksimas Maksimovas, vėliau į vartus nepataikė Robertas Vėževičius, pirmasis atsidūręs prie kamuolio po perdavimo link vartų standartinės situacijos metu.

Artėjant pertraukai, pavojingi momentai kilo prie aikštės šeimininkų vartų. 35-ąją minutę už galvos griebėsi „Klaipėdos granito“ treneriai. Surengus greitą ataką, po M.Papšio perdavimo D.Lukošius buvo visiškai laisvas, tačiau vietoje smūgio nusprendė veržtis arčiau vartų. Suskubus gynėjams, gaisras buvo užgesintas.Vėliau Edvinui Gertmonui teko palikti baudos aikštelę ir nutraukti svečių išpuolį po perdavimo iš gilumos. Pasinaudojęs tuo, kad vartai liko tušti, iš labai toli savo laimę pabandė Gediminas Kruša, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Paskutinę kėlinio minutę bent jau smūgiuoti privalėjo D.Lukošius. Tačiau be priežiūros visai šalia vartų paliktas saugas nesitikėjo, kad dviejų varžovų apsuptyje buvusiam K.Laukžemiui pavyks atlikti tikslų perdavimą.Po pertraukos „Atlantas“ užgulė svečių vartus, tačiau aukšti padavimai link vartų tiek po kampinių, tiek standartinių situacijų metų naudos neatnešė, svečių gynyba didelių klaidų nedarė.

Kėliniui įpusėjus, neatsargiai sužaidęs Mindaugas Strauka prarado kamuolį netoli baudos aikštelės, bet jį perėmęs Robertas Vėževičius smūgiavo tiesiai į T.Simaitį.

71-ąją minutę „Klaipėdos granitas“ neišnaudojo puikios progos. M.Papšys idealiu perdavimu perpjovė aikštės šeimininkų gynybą, vieną prieš vartus išvesdamas M.Strauką, tačiau šis pirmuoju lietimu per toli atleido kamuolį ir E.Gertmonas spėjo jį sugriebti.Netrukus dar viena greita svečių ataka buvo sėkminga. M.Papšys prasiveržė dešiniu kraštu ir stipriu smūgiu pataikė į virpstą. Prie į aikštę atšokusio kamuolio pirmasis atsidūrė T.Vitukynas ir pasiuntė jį į vartų tinklą, išvesdamas savo komandą į priekį.

Surengti lemiamą šturmą „Atlantui“ pavyko tik per teisėjo pridėtą laiką, tačiau realios grėsmės T.Simaičio ginamiems vartams nekilo.