„Klaipėdos granitas“ savo aikštėje parklupdė „Bangą“

Šiemet Lietuvos futbolo A lygos pirmenybėse debiutavę “Klaipėdos granito” futbolininkai pirmieji šį sezoną nuginklavo Gargždų “Bangos” vartus – Roberto Poškaus auklėtiniai Klaipėdoje iškovojo pergalę rezultatu 1:0 (0:0).

Iki dvikovos su granitiečiais nė vieno įvarčio šį sezoną nepraleidę “Bangos” atstovai suklupo Klaipėdoje, kai 90 susitikimo minutę juos nubaudė klaipėdietis Artūras Kurbangalijevas.  

Abu klubai per trumpą laiką tarpusavyje susitiko antrą kartą iš eilės. Žinia, prieš tris dienas ekipos Gargžduose varžėsi LFF "Druskininkų Hermio" taurės pusfinalio rungtynėse. Jas 2:0 laimėjo "Banga", kuri šiemet per septynerias rungtynes dar nebuvo pralaimėjusi ir į savo vartus nepraleidusi nė vieno įvarčio.

Tad "Klaipėdos granitas" tapo pirmąja komanda, kuriai pavyko sustabdyti "Bangos" šėlsmą.

Lyginant su rungtynėmis Gargžduose, šįsyk granitiečių komandos startinėje sudėtyje įvyko nemažai pasikeitimų. Pastaruoju metu nesėkmingai vartus gynusį Paulių Pocių pakeitė žaidžiantysis vartininkų treneris Eduardas Kurskis. Aikštėje pasirodė ir mažai šį sezoną rungtyniaujantis A. Kurbangalijevas. Šių futbolininkų pasirodymas buvo sėkmingas. Tiesa, patyręs 37-erių E. Kurskis per daug darbo vartuose neturėjo, o štai A. Kurbangalijevas tapo rungtynių didvyriu. Lemtingą įvartį Brolio pravardę turintis žaidėjas galva įmušė po Georgo Alaverdašvilio pakelto kampinio.

Per rungtynes dvi puikias progas pelnyti įvartį turėjo "Klaipėdos granito" žaidžiantysis vyriausiasis treneris Robertas Poškus. Jo 28 minutę smūgiuotas kamuolys praskriejo pro pat svečių vartų virpstą, o 85 minutę po Roberto stipraus smūgio "Bangą" nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Šarūnas Jurevičius. Tad galima drąsiai teigti, kad šiandien granitiečius į mūšį vedė du karvedžiai - treneriai R. Poškus ir E. Kurskis. O šiaip, pagyrimo verta buvo visa "Klaipėdos granito" komanda.

"Banga" rungtynes baigė be vieno žaidėjo - 82 minutę iš aikštės buvo pašalintas gynėjas Davydas Arlauskis.

Mintys po rungtynių

"Bangos" vyriausiasis treneris Maksimas Tiščenka: "Be jokios abejonės geriausiu šių rungtynių žaidėju tapo R. Poškus. Jaunimas iš jo gali daug ko pasimokyti. Įsivaizduokit 34-erių žmogus per dvejas rungtynes iš eilės aikštėje praleido net 180 minučių. Ir gerai žaidė. Na, o jei apie rungtynes, pasakysiu taip - žaidė dvi komandos, o laimėjo "Granitas".

"Klaipėdos granito" vyriausiasis treneris Robertas Poškus: "Buvom nusiteikę laimėti, nes trauktis nebuvo kur. Įsivaizduokit jei būtume pralaimėję - lyderiai nuo mūsų nutoltų, o mes atsidurtume tarp autsaiderių. Komandai pasitikėjimo įnešė į vartus stojęs patyręs E. Kurskis. Na, o dėl mano nerealizuotų progų - reikės daugiau dirbti per treniruotes".

Įvarčio autorius Artūras Kurbangalijevas: "Po dviejų pralaimėjimų iš eilės norėjome reabilituotis prieš savo žiūrovus. Smagu, kad pavyko įmušti įvartį ir laimėti. Reikia ir toliau taip žaisti. Ir bus viskas gerai".

Po šių rungtynių „Klaipėdos granitas“ su 9 taškais (2 pergalės, 3 lygiosios, 2 pralaimėjimai) pakilo į penktąją Lietuvos futbolo A lygos turnyro lentelės vietą.

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1