“Klaipėdos granito” vadovai palaiko tik sąžiningą žaidimą

Po rugsėjo 28 dieną Klaipėdoje vykusių rungtynių tarp “Klaipėdos granito” ir “Atlanto”, kurios baigėsi rezultatu 3:0 (0:0) atlantiečių pergale, “Klaipėdos granito” vadovybei kilo įtarimų, kad kai kurie žaidėjai galėjo būti įsivėlę į lažybų skandalą.

Po rungtynių “Klaipėdos granito” vadovybė sušaukė susirinkimą ir vienas iš klubo legionierių ukrainietis Olegas Dmitrenka, esant daugybei liudininkų, prisipažino, kad specialiai siekė, kad komanda pralaimėtų rezultatu 3:0. 

Iškart po šių įtartinų rungtynių klubas suspendavo abu ukrainičius neribotam laikui. Jie komandos gretose nepasirodys tol, kol nebus išsiaiškintos visos įvykių aplinkybės.

Klubo vadovybė tuoj pat susisiekė su Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovais ir pranešė apie esamą situaciją.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) drausmės komitetas ėmėsi veiksmų - penktadienį suspendavo septynis A lygos žaidėjus, tarp kurių keturi „Klaipėdos granito žaidėjai“: minėtieji ukrainiečiai Olegas Dmitrenka ir Aleksandras Tarasenka,  taip pat Ernestas Veliulis ir latvis Michailas Ziziliovas bei trys Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai: Martynas Dūda, Lukas Žukauskas ir brazilas Elderis da Silva.

„Klaipėdos granito“ vadovybė E. Veliulio ir M. Zizeliovo galimomis lažybų spekuliacijomis neįtaria, tačiau LFF drausmės komitetas juos nusprendė apklausti dėl papildomos informacijos.

„Gerai, kad „Klaipėdos granito“ vadovybė kreipėsi į mus ir pranešė apie galimas žaidėjų spekuliacijas lažybomis. Tai pagirtinas įvykis. Džiaugiamės tuo. Tik visi kartu kovodami su galimomis spekuliacijomis, galime pasiketi teigiamų rezultatų“, - sakė LFF generalinis direktorius Edvinas Eimontas.

Tačiau jis sakė, kad ir be „Klaipėdos granito“ vadovų, LFF sulaukė signalų apie galimas lažybas.

„Net, jei ir nieko nebūtų pranešę „Klaipėdos granito“ vadovai, būtume pradėję tyrimą. Yra surinkta tam tikra informacija ir jau atlikti tam tikri veiksmai. Yra raportai, gauti iš UEFA, yra apklausos. Yra labai objektyvių įrodymų, šitas dalykas nepaimtas „iš lempos“, – kalbėjo LFF atstovas.

Jo teigimu, pasekmės gali būti skaudžios - informacija gali būti perduota ir teisėsaugos pareigūnams.

„Ekrano“ futbolininkams įtarimų šešėlis krito dėl pasirodymo rugsėjo 18 d. vykusiose Lietuvos čempionato rungtynėse tarp „Ekrano“ ir „Šiaulių“ (2:3).

Futbolininkai suspenduoti iki tol, kol LFF Drausmės komitetas priims galutinius sprendimus dėl nuobaudų. Daugiau detalių gali paaiškėti ateinantį trečiadienį, po LFF Drausmės komiteto posėdžio.

„Klaipėdos granito“ vadovai pabrėžia, kad visada kovos prieš galimas žaidėjų manipuliacijas lažybomis ir tokius žaidėjus griežtai baus.

„Mes už sąžiningą žaidimą ir garbingus sportinius principus“, - kalbėjo „Klaipėdos granito“ vadovai.

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1