Pakruojyje iškovotas taškas (komentarai, video)

“Klaipėdos granito” futbolininkai buvo arti pergalės prieš Lietuvos vicečempionę Pakruojo “Kruoja”. Gaila, tačiau rungtynių pabaigoje savo šanso sulaukęs Ričardas Beniušis pelnė įvartį ir išplėšė pakruojiečiams tašką - dvikova baigėsi lygiosiomis – 1:1 (1:1).

Rungtynių pradžioje pranašesnė buvo Gedimino Jarmalavičiaus treniruojama uostamiesčio ekipa, kuriai kartą pavyko rimtai pagrasinti varžovų vartams.

Po rikošeto kamuolys palankiai atšoko Karoliui Laukžemiui, puolėjas iššoko vienas prieš vartininką, bet jo pergudrauti nesugebėjo. Martynas Matuzas sužaidė puikiai ir išgelbėjo savo komandą.

Antroje pirmojo kėlinio pusėje kokybiškesnį futbolą demonstravo šeimininkai. „Kruojos“ žaidėjams pavyko surengti keletą aštrių atakų, tačiau jos įvarčiais nesibaigė. Už tai granitiečiai turėjo būti dėkingi Tadui Simaičiui.

Vartininkas keletą sykių nutraukė pavojingas oponentų atakas, o labiausiai sužibėjo, kai efektingai sugavo Tomo Salamanavičiaus iš arti smūgiuotą kamuolį.

Po pertraukos T.Salamanavičius turėjo gerą progą išvesti savo komandą į priekį, tačiau po saugo smūgio kamuolys sudrebino vartų virpstą.

„Klaipėdos granito“ ekipa galėjo nubausti šeimininkus, bet po puikaus Mariaus Papšio perdavimo prieš vartus iššokęs Deividas Lukošius smūgiavo netiksliai.

Gana netikėtas įvykis nutiko 57-ąją akistatos minutę: granitiečiai išsiveržė į priekį, tačiau tą padarė gana netradiciniu būdu.

RUNGTYNIŲ VIDEO SANTRAUKA

Po M.Papšio perdavimo iš dešiniojo krašto kamuolys klastinga trajektorija atsimušė nuo virpsto ir skriejo link M.Matuzo. Vartininkas išleido kamuolį iš rankų, o šis kirto vartų liniją. Tokiu būdu vartų sargas pelnė įvartį į savo vartus.

„Kruoja“ apsukų stengėsi nemažinti ir dominavo aikštės viduryje, o granitiečiai rengė aštrias kontratakas.

Kiek vėliau T.Simaitis dar kartą atrėmė T.Salamanavičiaus smūgį, tačiau prie „Klaipėdos granito“ lyderio ginamų vartų kurį laiką buvo karšta. Standartinės padėties metu Darius Jankauskas sudrebino vartų skersinį, o prie atšokusio kamuolio šeimininkų žaidėjas nespėjo.

Akistatos pabaigoje „Kruojos“ atakos buvo gana nuspėjamos ir chaotiškos. Vis dėlto svečiai kartą suklydo ir už tai buvo nubausti.

87-ąją minutę Rokas Borusas neapdairiai perdavė kamuolį link vartininko, o gynėjo sumanymą atspėjęs Ričardas Beniušis tuo pasinaudojo. Puolėjas iššoko prieš T.Simaitį ir tiksliu smūgiu jį nuginklavo.

Per pridėtą laiką šeimininkai siekė iškovoti pergalę, tačiau šį kartą turėjo tenkintis lygiosiomis.

VIDEO KOMENTARAI

Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granito“ vyr. treneris): „Rungtynės – nervingos ir sunkios. Tokioje aikštėje žaisti futbolą – turbūt beprasmiška. Rezultatas galbūt teisingas. Antrame kėlinyje jie turėjo gerą progelę, kai į virpstą pataikė. Mes: pirmame kėlinyje – Laukžemis neįmušė. Pasigedau ramybės. Sakiau, kad mes galime žaisti tik ant žemės, kokia ji bebūtų. Pradėjome neblogai, kamuoliukas laikėsi, gavosi žaidimas perdavimais. Nežinau, kas paskui įvyko, galbūt įsivėlėme į jų žaidimą.“

Marius Papšys („Klaipėdos granito“ žaidėjas): „Norėjau pergalės, bet toks futbolas. Turėjome progų – neįmušėme. Labai sunku žaisti ant tokios aikštės. Rungtynių pradžioje bandėme palaikyti ant žemės kamuoliuką, stengėmės. Treneris tą propaguoja, kaip varžovas leidžia, taip žaidi. Aš norėčiau, kad kontratakos būtų geros ir baigtųsi įvarčiu. Reikėjo išmušti kamuolį – neišmušėme ir gavome įvartį. Ruošiamės kitoms rungtynėms, mokomės iš to, bandysime nedaryti klaidų ir laimėti.“    

Aidas Dambrauskas („Kruojos“ treneris): „Kovingos rungtynės, aikštėje daug kovos. Buvo momentų ir į vieną, ir į kitą pusę. Gal fortūna buvo nuo mūsų nusisukusi, tokį įvartį praleidus. Gerai, kad vyrai rado jėgų, susikaupė ir po užsitęsusių atakų šiaip ne taip įmušėme. Senokai buvome įmušę, džiugina, kad pasiekėme įvartį. Galvoju, kad palengva įsivažiuosime. Varžovų įvartis nelogiškas, bet kamuolys apvalus. Šlubuoja realizacija.“

Ričardas Beniušis („Kruojos“ žaidėjas): „Rungtynės buvo sunkios. Mums svarbiausia psichologiškai atsigauti ir eiti į viršų. Rezultatas atspindi rungtynių eigą. Mes stengiamės žaisti „antru numeriu“, iš to, ką turime, bandėme išspausti maksimumą. Matėme, kad jie leidžia žaisti, stengėmės pakilti į viršų. Gavome panašų įvartį į savo vartus, tokį ir įmušėme.“

Kitas Lietuvos futbolo A lygos rungtynes "Klaipėdos granitas" žais gegužės 26 d. (antradienį) 18 val. Klaipėdoje su Marijampolės "Sūduva".

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1