Panevėžyje – „Ekrano“ ir „Klaipėdos granito“ lygiosios

Lietuvos futbolo A lygos debiutantai "Klaipėdos granito" futbolininkai Panevėžyje po permainingos kovos sužaidė lygiosiomis – 1:1 (0:1) su daugkartiniu šalies čempionu ir pernykščiu bronzos medalių laimėtoju Panevėžio „Ekranu“.

Antrose rungtynėse iš eilės „Klaipėdos granitas“ iškovojo lygiąsias nors pirmieji praleido įvartį. Priminsime, kad graniteičiai antrajame čempionato ture namuose, sužaidę lygiosiomis – 2:2 (0:2), atėmė taškus ir iš Lietuvos vicečempiono Klaipėdos "Atlanto".

Jau antrąją rungtynių minutę į žaidimą įsijungti teko panevėžiečiui Kornelijui Timofejevui. Po Mihailo Zizalevo perdavimo kamuolį į vartus pabandė nukreipti Ernestas Veliulis, tačiau „Ekrano“ vartininkas nesuklydo.

Aikštės šeimininkai atsakė pavojinga ataka. Tomas Dapkus baudos aikštelėje surado aktyviai žaidusį Luką Kochanauską, šio smūgį blokavo po kojomis kritęs M. Zizelevas. Dar po kelių minučių savo progos neišnaudojo Tomas Dapkus. Po kampinio futbolininkas laisvas sulaukė perdavimo ties baudos aikštelės prieigomis, tačiau smūgis nepasisekė.

„Ekranui“ perėmus iniciatyvą, didesnėmis pajėgomis į gynybą atsitraukusi uostamiesčio komanda ėmė naudoti kontratakų taktiką. 29-ąją minutę G.Adžijevas pabandė savo laimę smūgiu iš kairiojo krašto, tačiau pataikė tiesiai į vartininką.

fkekranas.lt nuotr.

Po trijų minučių Panevėžio komanda išsiveržė į priekį. Po pražangos į baudos aikštelę pakeltą kamuolį į vartus galva nukreipė be priežiūros paliktas "Ekrano" legionierius Elivelto.

Tamazis Čargiešvilis galėjo išlyginti rezultatą 38-ąją minutę. Rokas Borusas ir E. Veliulis gražiai dešiniajame krašte sudraskė aikštės šeimininkų gynybą ir perdavė kamuolį ties 11 m. žyma visiškai laisvam legionieriui, kuris deja nepataikyti į vartus.

Kėlinio pabaigoje antrąjį įvartį galėjo pelnyti Elivelto. Greitos „Ekrano“ atakos metu Sigitas Urbys laiku atidavė kamuolį baudos aikštelėje atsidūrusiam komandos draugui, tačiau techniškas bandymas nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą brazilui nepasisekė.

Po pertraukos pamažu iniciatyvą perėmė „Klaipėdos granitas“. 56-ąją minutę puikios galimybės neišnaudojo Robertas Poškus. Laiku prie baudos aikštelės atsidengęs puolėjas sulaukė perdavimo bet vienu lietimu smūgiavo tiesiai į K. Timofejevą.

Žaibiškai iš gynybos į puolimą pereidavusi „Ekrano“ komanda surengė labai pavojingą išpuolį 66-ąją minutę. Edgaras Baranauskas puikiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė L. Kochanauską, bet laiku jį pasitikęs Paulius Pocius drąsiai krito po puolėjo kojomis ir likvidavo kilusį pavojų.

Panevėžiečiams kėlus du kampinius iš eilės, atrojo metu dukart pavojingai iš toli smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs Donatas Petrauskas. Pirmąjį jo smūgį blokavo gynėjas, antrąjį sugavo „Klaipėdos granito“ vartininkas.

Išlyginę žaidimą aikštės šeimininkai metėsi į priekį. Dar kartą pavojingai šalia vartų smūgiavo G. Petraukas, smūgiu galva į vartus nepataikė L. Kochanauskas.

Kur kas daugiau patyrę klaipėdiečiai savo momento sulaukė 83-ąją minutę. Aikštės viduryje perdavimo sulaukęs T. Čargiešvilis atsikratė jam į nugarą kvėpavusio varžovo ir stipriai iš maždaug 20 metrų pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Po šio įvarčio abi komandos užmiršo gynybą ir ėmė kurti vieną progą po kitos. Tomas Tamošauskas baudos aikštelėje paguldė du varžovus, tačiau vartus palikusio K. Timofejevo pergudrauti nesugebėjo. Iš karto po to pavojingai, suklaidinęs gynėją, į tolimą kampą smūgiavo Rokas Urbelis, bet į vartus nepataikė.

88-ąją minutę už galvos griebėsi Tomas Salamanavičius, kai visiškai laisvas nesugebėjo galva „uždaryti“ puikaus Ryčio Piloto perdavimo iš dešiniojo krašto. Kamuolį perėmę svečiai surengė kontrataką, kurią pavojingu smūgiu iš dešinės šalia vartų užbaigė E. Veliulis.

Dmitrijus Šiškinas („Klaipėdos granito“ žaidėjas): „Antrąjį kėlinį pakeitėme taktiką ir varžovams parodėme tai, ką galime. Susikūrėme daug progų, tačiau deja, daug jų neišnaudojome. Tiesą pasakius, prieš „Ekraną“ tikėjomės pergalės.“

Robertas Poškus („Klaipėdos granito“ žaidžiantysis treneris): "Ekranas" - įdomi komanda, žaidžianti agresyviai. Pirmąjį kėlinį mes jų prisibijojome, žaidėme atsitraukę. Vėliau pradėjome juos spausti ir jau turėjome už varžovus daugiau progų. Labai gaila, kad mes pradedame agresyviau žaisti tik tada, kai praleidžiame įvartį. Reikia gerą žaidimą demonstruoti nuo rungtynių pradžios.“

Valdas Dambrauskas („Ekrano“ vyriausiasis treneris): „Įteikėme „Klaipėdos granitui“ gražią dovaną. Panašiai, kaip pirmame ture „Kruojai“ dovanojome tris taškus, čia leidome svečiams išplėšti tašką. Sunku kalbėti po tokio mačo. Kai turi persvarą, tai yra neabejotinai pasitikėjimo problemos. Mes pirmi išsiveržėme, mes pirmavome. Atsirado kažkoks išgąstis, nors akcentavome, kad žaistų taip pat drąsiai, kaip pirmame kėlinyje. Matyt, vaikinų galvoje buvo mintis: reikia gintis, išsaugoti tą įvarčio persvarą. Toks ir buvo antras kėlinys: bandėme išlaikyti tą trapų pranašumą, nors buvome akcentavę, kad žaistų drąsiai, eitų į priekį, kurtų progas ir bandytų įmušti dar vieną įvartį. Futbolo dievai to neatleidžia: kai užsidarai, vis vien kažką pražiopsosi ir nusvilsi.“

Artimiausias rungtynes "Klaipėdos granitas" žais kovo kovo 26 dieną (trečiadienį) 17 val. Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėje su Pakruojo "Kruoja".

Bilietus galite įsigyti "Bilietų pasaulio" kasose ir internetu. Išankstinėje prekyboje bilieto kaina - tik 7 Lt. Rungtynių dieną stadiono kasoje bilietas kainuos 10 Lt.

Taip pat vis dar yra galimybė įsigyti "Klaipėdos granitas" sezono abonementus.

"Mūsų pagrindinis tikslas – kiekvienose rungtynėse varžovams mesti kuo rimtesnį iššūkį, neleisti lengvai kvėpuoti tiek čempionato vidutiniokams, tiek lyderiams. Nesakome, kad laimėsime medalius, tačiau galiu pažadėti, kad stengsimės kovoti kiekvienose rungtynėse“, - pabrėžė „Klaipėdos granito“ komandos vyr. treneris Robertas Poškus.

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1