Po aštuoniolikmečių lygiųjų – baudinių serija

"Klaipėdos granito U-18" ekipa, kurios sudėtį sudaro daugiausiai Klaipėdos futbolo mokyklos auklėtiniai, Klaipėdoje Lietuvos Elitinėje U-18 lygoje  iškovojo tašką už tai, kad pagrindinis dvikovos laikas su Marijampolės „Sūduvos“ aštuoniolikmečiais baigėsi lygiosiomis - 3:3 (1:1).

Klaipėdiečiai po Nerijaus Gečo (12 min.) įvarčio pirmieji išsiveržė į priekį – 1:0.

41 susitikimo minutę uostamiesčio atstovai pasinėrė į puolimą ir netikėtai prarado kamuolį. Marijampoliečiai tuo pasinaudojo - maždaug iš 30 metrų nuginklavo aikštės šeimininkų vartus – 1:1.

48 rungtynių minutę po Lev Son rezultatyvaus perdavimo Herkus Norkus vėl išvedė klaipėdiečius į priekį – 2:1.

Deja, 55 dvikovos minutę varžovai realizavo 11 m baudinį ir atstatė pusiausvyrą – 2:2.

Tada prasidėjo įnirtinga kova: 81 rungtynių minutę marijampoliečiai vėl pasižymėjo ir pirmą kartą pirmavo – 3:2, tačiau „Klaipėdos granito“ aštuoniolikmečiai nepasidavė, šturmavo varžovų vartus ir 89 min. sugebėjo išlyginti rezultatą – 3:3. Svarbų įvartį įmušė Arnas Žernys.

Pagal Lietuvos futbolo federacijos (LFF) šių varžybų nuostatus, jei du kėliniai baigiasi lygiosiomis, tada komandos pasidalija po tašką ir mušama baudinių seriją. Komanda, kuri laimi vadinamąjį nervų karą – baudinių seriją, dar į savo sąskaitą įsirašo papildomą tašką.

Taigi, antrąjį tašką iškovojo marijampoliečiai, kurie nuo 11 m žymos įmušė pirmus tris, o klaipėdiečiai tris kartus iš eilės nepataikė į vartus.

"Vaikinai stengėsi, kovojo, demonstravo gražų žaidimą. Keistas jausmas, kai sužaidi lygiosiomis ir reikia mušti baudinius. Deja, šįkart mums šioje loterijoje nepasisekė“, - sakė "Klaipėdos granito U-18" ekipos vyr. treneris Romualdas Norkus.

Priminsime, kad praėjusį šeštadienį pirmose Elitinės U-18 lygos rungtynėse išvykoje granitiečiai rezultatu 5:0 (1:0) palaužti vietos "Žalgirio" aštuoniolikmečius.

Lietuvos Elitinėje U-18 lygoje rungtyniaus 8 komandų: FK "Šiaulių", Marijampolės "Sūduvos", Vilniaus "Žalgirio", "Klaipėdos granito", Gargždų "Bangos", Tauragės futbolo mokyklos "Tauro", Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) ir Vilniaus futbolo mokyklos "Žalgirietis" aštuoniolikmečiai žaidėjai.

Nugalėtoją komandos aiškinsis keturių ratų sistema: pirmi du ratai vyks iki 2014 metų lapkričio 15 dienos (komandos sužais po 14 rungtynių), 2015 metų kovo mėnesio viduryje planuojamos trečiojo ir ketvirtojo rato rungtynės. Čempionatas finišuos 2015 metais.

Kitas rungtynes Elitinėje U-18 lygoje granitiečiai žais rugsėjo 6 dieną (šeštadienį) 15 val. Šiauliuose.