Šeštadienį - Klaipėdos miesto derbis

Šeštadienį Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėje vyks Lietuvos futbolo A lygos čempionato antrojo turo rungtynės: 12 val. susitiks dvi mūsų uostamiesčio ekipos "Atlantas" ir "Klaipėdos granitas".

Nevienodai abu mūsų klubai pradėjo 2014 metų čempionatą. Pernykščiai šalies vicečempionai "Atlanto" futbolininkai pirmame ture namie tiesiog sutrypė Alytaus "Dainavą" - 6:0. Na, o stipriausiųjų ekipų lygoje debiutuojantis "Klaipėdos granitas" pirmąjį susitikimą 0:2 Vilniuje pralaimėjo "Trakams".

"Atlantas" ir "Klaipėdos granitas" nei oficialiose, nei draugiškose rungtynėse anksčiau nebuvo susitikę. Todėl rytdienos vadinamasis miesto derbis sirgaliams žada intriguojantį spektaklį.

Klaipėdos miesto derbiai aukščiausiu lygiu prasidėjo 1973 metais. Tada sidabro medalius iškovojęs "Granitas" (dabartinis "Atlantas") lengvai nugalėjo čempionato autsaiderį "Automobilininką" - 3:1 ir 5:1. Po penkiolikos metų pertraukos šios ekipos vėl susitiko tarpusavyje. Šįsyk "Automobilininkas" patyrė dar skaudesnius pralaimėjimus - 1:6 ir 0:8.

Bene, aršiausi derbiai Klaipėdoje vyko 1989-1995 metais. Tada tarpusavyje konkuravo "Atlantas" ("Granitas", PSK "Aras") ir "Sirijus". Buvo sužaista net dvylika rungtynių. Iš jų ketverias laimėjo atlantiečiai, penki susitikimai baigėsi lygiosiomis ir trejas rungtynes laimėjo "Sirijaus" futbolininkai.

Paskutinį kartą mūsų miesto ekipos tapusavyje A lygoje varžėsi 2011 metais. Tada paskutines vietas turnyrinėje lentelėje užėmę "Atlanto" ir FC "Klaipėda" klubai pasidalino po pergalę - 1:3 ir 4:0.

Ir dar apie vieną "įdomų derbį", bet žemesniu lygiu. 2009 metais "Atlantas", žaisdamas II lygoje, tiesiog netėviškai skriaudė savo akademijos auklėtinius - 7:0 ir 10:0.

Ką galima pasakyti apie mūsų miesto komandų derbius? "Kapojimasis" tarpusavyje nieko gero Klaipėdos futbolui neduoda. Tuo tik pasinaudoja varžovai iš kitų miestų. Per ilgametį domėjimąsi futbolo istorija padariau išvadą: uostamiestyje buvo daug "vienadienių" ir šiek tiek ilgiau gyvavusių komandų, bet "Atlantas" vienintelis išliko iki šių dienų. Šis klubas, ne kartą keitęs pavadinimą, gyvuoja jau daugiau nei penkiasdešimt metų. Dabar su atlantiečiais bandys konkuruoti "Klaipėdos granitas". Kokia jo laukia ateitis? Sunku prognozuoti. Aišku, būtų smagu abi mūsų komandas šiemet matyti tarp šalies futbolo lyderių ir dalyvaujančių UEFA varžybose.

Prieš šeštadienio dvikovą paprašėme abiejų klubų vyriausiuosius trenerius įvertinti būsimų varžovų žaidimą per pirmojo turo rungtynes.

Konstantinas Sarsanija ("Atlantas"): "Stebėti "Klaipėdos granito" ir "Trakų" susitikimo buvau išvykęs į Vilnių. Abi komandos yra A lygos debiutantės. Jose prieš sezoną pasikeitė daug žaidėjų. Todėl spręsti apie jų pajėgumą po pirmųjų rungtynių yra sunku. Pirmajame kėlinyje vyko lygi kova. Po Dominyko Galkevičiaus traumos granitiečiai akivaizdžiai varžovams nusileido aikštės viduryje. Jei ne tie du staigūs įvarčiai antrojo kėlinio viduryje, mūsų rytdienos varžovai galėjo iš Vilniaus parsivežti ir tašką".

Robertas Poškus ("Klaipėdos granitas"): "6:0. Nors ir prieš silpną varžovą, bet tuos įvarčius reikėjo įmušti. "Atlantas" manęs nenustebino. Mačiau ne tik šias rungtynes, bet turiu ir daug informacijos apie komandą. Joje daug talentingo jaunimo kiekvienoje pozicijoje. Atlantiečiai yra neabejotini pretendentai ir šiemet iškovoti medalius".

Bilietus galite įsigyti Bilietų pasaulio kasose ir internetu čia . Išankstinėje prekyboje bilieto kaina - tik 7 Lt. Rungtynių dieną stadiono kasoje bilietas kainuos 10 Lt.

Taip pat vis dar yra galimybė įsigyti "Klaipėdos granitas" sezono abonementus čia.

Straipsnio autorius - Algirdas Auruškevičius  

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1