Šįvakar – dar viena atlantiečių ir granitiečių dvikova

Šiandien Klaipėdoje 2013-2014 m. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse susikaus abi Klaipėdos komandos - "Atlantas" ir "Klaipėdos granitas". Šis susitikimas uostamiesčio centrinio stadiono pagrindinėje aikštėje prasidės 18 valandą.

Pirmoji mūsiškių ketvirtfinalio dvikova baigėsi rezultatu 4:0 (1:0) šalies vicečempionų atlantiečių naudai.

Tąkart pirmasis įvartis į granitiečių vartus krito prieš pat pertrauką - 45 minutę "Klaipėdos granito" vartininką Eduardą Kurskį nuginklavo "Atlanto" puolėjas Lukas Baranauskas -1:0.

Rezultatą 73 min. padvigubino Ovidijus Verbickas - 2:0, o paskutiniai du įvarčiai krito paskutinėmis dvikovos akimirkomis - 90 min. pasižymėjo tik antrajame kėlinyje pasirodęs rezultatyviausias "Atlanto" žaidėjas Evaldas Razulis - 3:0. Netrukus jis pelnė dar vieną įvartį - 4:0.

Į medalius A lygos čempionate nusitaikęs "Atlantas" pastaruoju metu nepralaimėjo jau aštuonių oficialių rungtynių iš eilės - 7 pergalės ir 1 lygiosios. Paskutinį kartą atlantiečiai LFF taurės varžybų pusfinalyje žaidė pernai. Tada jie pralaimėjo būsimam taurės laimėtojui Vilniaus "Žalgiriui": namie - 0:0, išvykoje - 0:1.

Granitiečius su pusfinaliu sieja šviežesni prisiminimai. Jie rungtyniavo šiame etape dar šiemet ir pralaimėjo Gargždų "Bangai": išvykoje - 0:2, savo aikštėje - 1:1.

Vienas 2014-2015 m. LFF taurės pusfinalio dalyvis jau paaiškėjo. Juo tapo šiemet I lygos čempionate ketvirtą vietą užėmęs Kauno "Spyris". Kauniečiai ketvirtfinalyje dusyk (2:0 ir 5:0) nugalėjo Vilniaus "Prelegentus".

Dar du atsakomieji ketvirtfinalio susitikimai vyks lapkričio 5 dieną (trečiadienį): Alytuje vietos "Dainava" varžysis su Kazlų Rūdos "Šilu", o Marijampolėje "Sūduva" susikaus su šių metų Lietuvos čempionu sostinės "Žalgiriu". Pirmuosius ketvirtfinalio susitikimus laimėjo alytiškiai (2:0) ir vilniečiai (1:0).

Į pusfinalius patekę klubai kovas dėl LFF taurės tęs jau kitų metų pavasarį.

Norime pranešti, kad UEFA neseniai pakeitė patekimo į Europos lygos varžybas tvarką. Jei kitąmet LFF taurę iškovotų "Žalgiris" ar kuri nors iš medalius šalies čempionate laimėjusių komandų, tai paskutinysis kelialapis Lietuvai į Europos lygą atitektų ne taurės turnyro finalininkui, o ketvirtą vietą A lygos čempionate užėmusiam klubui.

Granitiečiams 2014 metų Lietuvos futbolo A lygos čempionate liko sužaisti tris rungtynes: lapkričio 8 dieną (šeštadienį) 18 val. išvykoje su Gargždų „Banga“, lapkričio 23 dieną (sekmadienį) 16 val. Klaipėdoje su šalies čempiono titulą jau užsitikrinusiu Vilniaus „Žalgiriu“ ir lapkričio 29 dieną (šeštadienį) su Marijampolės „Sūduvos“ ekipa, vis dar turinčią galimybių iškovoti medalius.

Taigi, laukia sunkus čempionato finišas, tačiau granitiečiai pasiryžę kautis iš paskutiniųjų ir garbingai baigti čempionatą.