Dominykas Galkevičius apie laisvalaikį, šeimą ir "šposus"

Vienas tituluočiausių ir labiausiai patyrusių "Klaipėdos granito" žaidėjų Dominykas Galkevičius vadovaujasi posakiu: "Nėra padėties be išeities." Keturiskart Lietuvos čempionas, vilkėjęs ir Lietuvos rinktinės marškinėlius bei ragavęs legionieriaus duonos, džiaugiasi, jog šį sezoną jam tenka dirbti su autoritetą turinčiais treneriais - Robertu Poškumi ir Tomu Ražanausku.

27-erių žaidėjas pasidalijo mintimis apie gyvenimą Klaipėdoje, jį kamavusias traumas, atstovavimą Lietuvos rinktinei, nuolat jį šypsotis priverčiančią šeimą, turiningą laisvalaikį bei vaikystėje krėstus "šposus".

Kaip susidomėjote futbolu? Ar prisimenate pirmąją treniruotę? - pasiteiravome D. Galkevičiaus.

Kaip ir daugelis vaikų, futbolą pradėjau žaisti kieme su draugais. 1994 metų vasarą vyko pasaulio futbolo čempionatas, kuris mane sužavėjo ir užkrėtė futbolo manija. Rugsėjo mėnesį vyresni draugai mane nusivedė į futbolo treniruotę. Pamenu, kad sulaukiau pagyrimų iš pirmojo savo trenerio Vytauto Stanevičiaus. Likau labai patenkintas ir nuo tos dienos iki dabar gyvenu futbolu.

Su Panevėžio "Ekranu" tris kartus - 2008, 2009, 2010 metais tapote Lietuvos čempionu, 2010 metais dar iškovojote ir LFF taurę. Būtent tie metai buvo Jums išties įspūdingi - buvote pripažintas geriausiu Lietuvoje žaidžiančiu futbolininku. Papasakokite daugiau apie šį karjeros etapą.

Tai, be abejonės, buvo geriausias karjeros etapas. Į Panevėžį atvykau gana jaunas. Buvo visko: ir sunkių, ir gražių akimirkų. Daug iškovota pergalių, daug sutikta draugų ir tuos laikus prisiminsiu visą likusį gyvenimą.

ŠEIMA. "Turiu linksmą ir kiekvieną dieną mane stebinantį sūnų Lauryną, pavyzdingai rūpestingą ir mylinčią žmoną Eveliną, o po kelių mėnesių sulauksime šeimos pagausėjimo. Mano laisvalaikį dažniausiai užkariauja šeima", - taip apie šeimą atsiliepė Dominykas Galkevičius.

Jums teko ragauti ir legionieriaus duonos. Atstovavote Liubino "Zaglebie" - Lenkijos futbolo klubui iš Liubino, Babruisko "Belšina" - Baltarusijos futbolo klubui iš Babruisko ir FK "Dauguva" klubui iš Latvijos. Koks jausmas būti legionieriumi? Pasidalinkite mintimis, kaip sekėsi kiekvienoje iš šių ekipų.

Legionieriaus duona turbūt visiems būna su skirtingais prieskoniais. Po gerų metų "Ekrano" komandoje, tikėjausi, kad ir toliau sėkmingai rungtyniausiu kitoje komandoje. Visgi, Lenkijoje man karjera nesusiklostė dėl įvairių priežasčių. Viena pagrindinių - traumos, trukdžiusios man ir kituose klubuose stabiliai žaisti.

Vilkėjote ir Lietuvos rinktinės marškinėlius. Koks jausmas žaisti tarp geriausių šalies futbolininkų, atstovauti savo šalies nacionalinei ekipai?

Tai yra malonus ir geras jausmas. Manau, kad kiekvienam futbolininkui tai turėtų būti svarbus ir atsakingas įvykis.

Pabaikite mintį: man futbolas - tai...

... neatsiejama gyvenimo dalis.

Kaip leidžiate laisvalaikį? Papasakokite, kaip atsipalaiduojate po įtemptų varžybų?

Laisvalaikį dažniausiai užkariauja mano mažasis draugas - sūnus Laurynas, šiek tiek laiko lieka ir žmonai Evelinai (juokiasi, - autor. past.). Turiu linksmą ir kiekvieną dieną mane stebinantį, dvejų metukų sūnų, pavyzdingai rūpestingą ir mylinčią žmoną Eveliną, o po kelių mėnesių sulauksime šeimos pagausėjimo.

Surandu laiko ir draugams, mėgstu žaisti lauko tenisą, tai yra naujas mano pomėgis.

Ar turite kokį augintinį?

Augintiniai visi auga mano tėvų namuose, ten turime šunų, kačių, fazanų, povų, vištų ir, aišku, gaidį.

Sportininkai dažnai turi įvairių prietarų, kurių laikosi prieš svarbias varžybas. Kokiais prietarais vadovaujatės?

Kažkada vienas komandos draugas patarė rungtynių dieną neimti į rankas žirklių. Visgi, aš jas paėmiau, nukirpau pleistrą ir rungtynės buvo labai nesėkmingos. Nuo to laiko aš stengiuosi rungtynių dieną į rankas neimti žirklių.

Kokius žodžius ar frazes sau kalate į galvą, kai reikia mušti baudinį? Kaip bandote save nuteikti?

Sumąstau, į kurį vartų kampą spirsiu kamuolį, ir daugiau nieko negalvoju.

Sportininkams traumos - įprastas reiškinys. Kokios traumos Jus kamavo ir ar tai labai atsiliepė sportinei karjerai?

Traumos mano karjeroje - dažnas reiškinys ir pridarė daug neigiamų dalykų. Kovoju su jomis iki šiol. Paskutiniai treji metai man yra kaip užkerėti... Tikiuosi, kad šis juodas etapas man greitai baigsis.

Įdomu, koks Dominykas Galkevičius buvo vaikystėje, paauglystėje? Mokykloje buvote padykęs vaikas, prikrėsdavote "šposų"? Tėvams prieš mokytojus netekdavo raudonuoti?

Nebuvau ramus vaikas, buvau aktyvus ir krėsdavau "šposus", bet tėvams raudonuoti labai dažnai nereikėjo. Bent jau man taip atrodė (juokiasi, - autor. past.).

Kokios šio sezono ambicijos, tikslai susiję su "Klaipėdos granitu"?

Šiai Klaipėdos komandai tai pirmas sezonas Lietuvos futbolo A lygos pirmenybėse. Daugeliui tai yra nauja patirtis. Komandos treneriai minėjo: mūsų tikslas yra kovoti kiekvienose rungtynėse. Turėjome tikslą prasibrauti į LFF taurės turnyro finalą, bet, deja, to įgyvendinti nepavyko.

Esate Lietuvos futbolo A lygos debiutantai. Papasakokite, kokia tarp komandos žaidėjų atmosfera? Su kuriuo žaidėju iš ekipos geriausiai sutariate?

Kaip ir kiekviename kolektyve, būna visokių nesutarimų, tačiau viską išsprendžiame ir esame pakankamai draugiška komanda su autoritetingais treneriais. Manau, kad sutariu su visais komandos draugais, gal su Ernestu Veliuliu randame šiek tiek daugiau bendros kalbos.

Vizitinė kortelė:
Vardas: Dominykas
Pavardė: Galkevičius
Gimimo data: 1986 10 16.
Gimtasis miestas: Jonava.
Ūgis: 178 cm.
Svoris: 73 kg.
Pravardė tarp komandos draugų: Galke.
Išsilavinimas: Vidurinis.
Pirmasis treneris: Vytautas Stanevičius.
Pirmasis klubas: Jonavos "Lietava".
Kur žaidė: Jonavos "Lietava", Panevėžio "Ekranas", Lubin "Zaglebie" (Lenkija), Bobruisk "Belshina" (Baltarusija), Ryga "Daugava" (Latvia), Novopolack "Naftan" (Baltarusija), "Klaipėdos granitas".
Iškovoti titulai: 4 kartus Lietuvos čempionas, vienas sidabro ir vienas bronzos medalis, 2 kartus LFF taurės laimėtojas, supertaurės laimėtojas. 2010 metų geriausias Lietuvoje žaidžiantis futbolininkas.
Rezultatyviausios rungtynės: 2010 metais įmušti trys įvarčiai į Klaipėdos "Atlanto" vartus.
Vairuojamas automobilis: BMW.
Mėgstamiausias patiekalas: mamos gaminami "žaldokai".
Kino filmas, palikęs didžiausią įspūdį: "Gladiatorius".
Labiausiai "vežantis" muzikos kūrinys: pasaulio čempionato daina "We are one".
Futbolininko idealas: Ronaldinho, Lionelis Messi.
Svajonių šalis: Lietuva.
Niekada neišdrįstum... "Niekada nesakau niekada".
Didžiausia su futbolu susijusi svajonė: lietuvių dalyvavimas pasaulio futbolo čempionate.

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1