Granitiečiai pirmieji šį sezoną įveikė „Žalgirį“

"Klaipėdos granito“ futbolininkai laužo visus stereotipus - Lietuvos futbolo A lygos čempionato 17-ojo turo rungtynėse šeštadienį Roberto Poškaus auklėtiniai namuose 2:1 (0:0) įveikė nugalėtojo titulą ginantį Vilniaus "Žalgirį".

Tai buvo pirmoji žalgiriečių nesėkmė šį sezoną.

Trenerių ir žaidėjų komentarai (video)

48-ąją min. Zigmantas Jesipovas išvedė aikštės šeimininkus į priekį, bet 85-ąją min. rezultatą išlygino Seržas Njujadzis (Serge Nyuiadzi). Pergalę klaipėdiečiams išplėšė 89-ąją min. dar kartą pasižymėjęs Z. Jesipovas.

76-ąją min. žalgirietis Andrius Velička nerealizavo 11 m baudinio.

"FutboloTV.lt" užfiksuoti įvarčiai (video siužetas).

"Žalgiris", po 17 rungtynių turintis 36 taškus, pirmauja čempionate. 22 taškus surinkęs "Klaipėdos granitas" turnyro lentelėje yra septintas.

Išsamus rungtynių aprašymas

XVII-ojo turo akistatoje „Klaipėdos granitas“ parodė tvirtą charakterį. Mareko Zubo auklėtinių pralaimėjimas šiame sezone ir vienareikšmiškai skambiausias pasiekimas kol kas neilgoje Klaipėdos klubo istorijoje.

Rungtynių pradžioje akivaizdžiai dominavo svečiai iš sostinės, žalgiriečiai naudojosi varžovų techniniu broku ir atliko kelis smūgius į vartų plotą bei jų link. Visgi, nei vienas bandymas didesnių problemų vartininkui Eduardui Kurskiui nesukėlė.

Atlaikę pirmąjį šturmą klaipėdiečiai įsidrąsino ir surengė keletą aštresnių atakų prie „Žalgirio“ vartų. Įkirtęs į baudos aikštelę ir sulaukęs aštraus perdavimo arti tikslo buvo Jevgenijus Morozas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį Armantas Vitkauskas efektingame šuolyje nukreipė už galinės linijos.

Antroje pirmojo kėlinio pusėje iniciatyva vėl priklausė žalgiriečiams, bet „Klaipėdos granitas“ drausmingai gynėsi ir neleido prie savo vartų kurti pavojingų situacijų. Patikimai žaidė tiek E.Kurskis, tiek komandos gynėjai.

Po pertraukos kiek netikėtai „Klaipėdos granitas“ išsiveržė į priekį – standartinės padėties metu po puikaus Tamazio Čargeišvilio perdavimo į baudos aikštelę įvartį galva pelnė Zigmantas Jesipovas. Net ir įmušę įvartį klaipėdiečiai nevengė atakuoti bei naudotis pasimetusių „Žalgirio“ žaidėjų klaidomis.

Šeimininkai nepriekaištingai gynėsi, bet svečių spaudimas didėjo ir 75-ąją minutę į klaipėdiečių vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Andro Švrljugai smūgiavus kamuolys atsimušė į gynėjo Aivaro Lukošiaus ranką, o teisėjas Darius Petraška nedvejodamas konstatavo taisyklių pažeidimą.

Prie žymos stojo Andrius Velička, tačiau jo bandymą atrėmė puikiai sužaidęs E.Kurskis. Visgi, po tokios nedėkingos situacijos „Žalgiris“ nepasidavė ir kovojo toliau.

Po kelių akimirkų nuo Jakubo Wilko smūgio komandą vėl gelbėjo E.Kurskis, o kilus chaosui kampinio metu šeimininkams nusišypsojo sėkmė – kamuolys atsimušė į skersinį nuo klaipėdiečių gynėjo galvos ir atšoko į žaidėjų tankumyną, kuriame staigesni buvo „Klaipėdos granito“ žaidėjai likvidavę kilusį pavojų.

Tačiau 86-ąją minutę „Klaipėdos granitas“ kapituliavo – savo klaidą prasiveržęs kairiuoju atakos kraštu ištaisė A.Velička, atlikęs tikslų perdavimą Serge‘ui Nyuiadzi, kuris iš arti pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Atrodė, kad „Žalgiris“ pajutęs kraujo skonį sieks žūtbūt iškovoti pergalę, bet puiki šeimininkų kontrataka pražudė svečius. 89-ąją minutę T. Čargeišvilis atliko ilgą perdavimą į kairįjį atakos kraštą Ernestui Veliuliui, kuris skersavo kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Zigmantui Jesipovui. Saugas nesuklydo ir puikiu smūgiu dešine koja išvedė savo komandą į priekį.

Po šio akibrokšto žalgiriečiai dar bandė gelbėtis, bet laiko buvo likę per mažai. Finalinis teisėjo švilpukas konstatavo pirmąjį sensacingą „Žalgirio“ pralaimėjimą šiame sezone.

 

 

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1