"Klaipėdos granitui" - pirmoji repeticija

Jau beveik dvi savaites naujajam futbolo sezonui besiruošiantis "Klaipėdos granitas" surengs pirmąją repeticiją - sausio 24 dieną (šeštadienį) nuo 12.30 val. Klaipėdos miesto centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėje draugiškose rungtynėse susitiks su pernai šalies vicečempione tapusia Pakruojo "Kruoja".

"Vaikinai treniruojasi noriai, tad pirmąjį mūsų darbą vainikuos draugiškas susitikimas. Pažiūrėsime iš šalies, kaip atrodome, ką reikia tobulinti ir panašiai", - aiškino sausio mėnesio pradžioje su "Klaipėdos granitu" sutartį sudaręs futbolo specialistas Gediminas Jarmalavičius.   

Priminsime, kad jis vyriausiojo trenerio pareigose pakeitė pernai komandą treniravusį Robertą Poškų. Taip pat su ekipa atsisveikino ir praėjusį sezoną "Klaipėdos granito" trenerių štabe dirbę Tomas Ražanauskas ir Eduardas Kurskis.

2015 metų sezoną G. Jarmalavičiui trenerių štabe talkins praėjusį sezoną "Klaipėdos granito" dublerius treniravęs, o dar anksčiau ir Klaipėdos "Atlanto" trenerio pareigas ėjęs Romualdas Norkus.  

G. Jarmalavičius pernai dirbo "Šiaulių" klube, o per savo ilgą trenerio karjerą yra treniravęs Čikagos "Lituaniką", Marijampolės "Sūduvą", Tauragės "Taurą" bei Alytaus "Dainavą".

Sustiprėjo vartininkų grandis

"Klaipėdos granitą" sustiprino vartininkas Tadas Simaitis. Šis 24-erių sportininkas gimė Klaipėdoje, rungtyniavo "Šiaulių" ekipoje, vėliau sudarė sutartį su UEFA Čempionų lygoje kovojusiu Rumunijos Galačio "Otelul" klubu. Taip pat jis gynė ir Pakruojo "Kruojos" vartus.  

Tadas atstovavo ir Lietuvos jaunių U-19 bei jaunimo U-21 nacionalinėms rinktinėms.

"Jis bus ir mūsų pagrindinis vartininkų ir treniruos jaunusius mūsų ekipos vartininkus. Šis sportininkas į "Klaipėdos granitą" įnešė gaivaus vėjo gūsio", - pabrėžė G. Jarmalavičius.

Treniruotėse - klaipėdiečių būrys

Kol kas su "Klaipėdos granito" ekipa pluša daugiausiai Klaipėdos regiono futbolininkai: iš praėjusio sezono ekipos - Artūras Kurbangalijevas, Rokas Borusas, Rokas Urbelis, Aivaras Lukošius, taip pat jo brolis, pernai vilkėjęs "Šilutės" ekipos marškinėlius, Deividas Lukošius, pernai "atlanto" marškinėlius vilkėjęs Karolis Laukžemis bei būrys jaunųjų uostamiesčio futbolininkų - Villi Grigaitis, Levas Sonas, Liutaras Rimkus, Donatas Stankevičius, Justas Vilavičius, Nerijus Gečas.

Granitiečiai ruoštis naujam sezonui pradėjo nuo sausio 12 dienos.

"Kol kas daugiau dirbome fiziškai: bėgiojome, treniravomės štanginėje. Laikėme jėgos ir greičio normatyvus: žaidėjai bėgo 30 m iš eigos ir vietos, nuo platformos šoko į aukštį. Užsirašėme rezultatus, vasario mėnesio viduryje šiuos testus pakartosime ir stebėsime, kaip jie kinta", - teigė "Klaipėdos granito" vyr. treneris.

Jis neatmeta galimybės, kad kitą savaitę prie komandos prisijungs kitų Lietuvos miestų atstovų ar net legionierių iš užsienio šalių.

"Atvyks keli žaidėjai į peržiūrą. Ar jie įsitvirtins komandoje - matysime. ko, nėra nieko konkretaus, jų pavardžių neminėsiu", - neatskleidė visų kortų strategas.

Jis jau anksčiau buvo minėjęs, kad "Klaipėdos granito" komandos prioritetas - klaipėdiečiai ir Klaipėdos regiono perspektyviausi futbolininkai, tačiau norėtųsi, kad komandą papildytų keli labiau patyrę žaidėjai.

"Žaidimas galėtų vykti aplink patyrusius žaidėjus, o jaunimas jiems galėtų puikiai talkinti ir semtis patirties", - pabrėžė "Klaipėdos granito" vyr. treneris G. Jarmalavičius.

"Klaipėdos granitas" jau yra suplanavęs daugiau draugiškų rungtynių: sausio 31 dieną ketina susitikti su Kazlų Rūdos "Šilu", vasario 14 dieną - su Utenos "Uteniu", vasario 21 dieną - su "Šiauliais".
 
"Žinome, kad su Šiauliais rungtyniausime Klaipėdoje, o kitų draugiškų rungtynių vieta dar derinama", - sakė treneris.

Šių metų Lietuvos futbolo A lygos čempionatą planuojama pradėti vasario 28 dieną. Pagal preliminarų tvarkaraštį "Klaipėdos granitas" šią dieną pirmąsias rungtynes žais išvykoje su Panevėžio "Ekranu".

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1