„Klaipėdos granitui“ leista žaisti A lygoje

Nors penktadienį Lietuvos futbolo federacija (LFF) išplatino pranešimą, kad Drausmės komitetas (LFF DK) už neva garbingo žaidimo principų pažeidimus diskvalifikavo penkis "Klaipėdos granito" žaidėjus ir pašalino klubą iš A lygos čempionato, tačiau galiausiai tos pačios dienos vakarą ta pati LFF leido žaisti rungtynes su „Trakais“. Nukraujavę klaipėdiečiai Vilniuje šią dvikovą pralaimėjo rezultatu 0:3 (0:2).

Trakiškiams ši pergalė nieko nebelėmė, kadangi jie jau yra užsitikrinę antrąją vietą, o 2015 metų Lietuvos futbolo A lygos čempionais šįvakar jau tapo Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai Klaipėdoje rezultatu 1:0 (1:0) nugalėję vietos „Atlantą“.

„Klaipėdos granitas“ penktadienį LFF pateikė apeliacinį skundą dėl LFF Drausmės komiteto sprendimo pašalinti klubą iš „SMScredit.lt A lygos“ čempionato. Įgyvendinus apeliacinio skundo reikalavimus, LFF Apeliacinis komitetas, remiantis LFF Drausmės kodekso 88 str. 10 dalimi, sustabdė spalio 29 d. LFF Drausmės komiteto sprendimo nr. 28 galiojimą tol, kol bus nagrinėjamas apeliacinis skundas.

„Trakų“ ir „Klaipėdos granito“ rungtynių eiga (Alyga.lt)

Svečiai iš uostamiesčio pirmąsias 20 minučių gana užtikrintai gynėsi, tačiau vienos greitos atakos klaipėdiečiams sustabdyti nepavyko. Jurijus Mamajevas vienu lietimu perdavė kamuolį Nerijui Valskiui, kuris stipriu smūgiu iš maždaug 15 metrų pergudravo vartininką.

28-ą minutę „Trakai“ padvigubino rezultatą. Šį kartą įvarčio autorius buvo Davidas Aršakianas, pasinaudojęs eiliniu J. Mamajevo rezultatyviu perdavimu. Saugas šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone jų atliko net 25-is.

Per likusį kėlinio laiką Roko Stanulevičiaus iš 20 metrų stipriai muštą kamuolį už galinės linijos nukreipė Tadas Norbutas, o granitiečiai varžovams sugebėjo pagrasinti tik tolimais bei nepavojingais Mariaus Papšio smūgiais.

Antro kėlinio pradžioje šeimininkai galutinai įtvirtino savo pranašumą. 51-ą minutę D. Aršakianas buvo laiku ir vietoje, kai T. Norbutas atrėmė pavojingą Aleksandro Byčenoko smūgį ir arti – rezultatyviam puolėjui beliko palankiai atšokusį kamuolį pasiųsti į tuščius vartus.

Netrukus paplušėti turėjo „Trakų“ vartų sargas Marius Rapalis. Vienas iš „Klaipėdos granito“ lyderių Juro Pejičius gavo erdvės ir nedelsdamas smūgiavo iš toli, tačiau M. Rapalis legionieriaus smūgiuotą kamuolį nukreipė virš skersinio.

Per likusį mačo pusvalandį vienuolikės žaidė gana vangiai: klaipėdiečiams pavojingiau atakuoti trukdė nuovargis ir meistriškumo stoka, o „Trakų“ futbolininkai pozicinių atakų metu pernelyg neskubėjo su perdavimais į priekį.

Visgi T. Norbutui dar teko susitvarkyti su smūgiais, kuriuos atliko po keitimų aikštėje pasirodęs Ronaldas Solominas bei Donatas Šėgžda. Pačioje susitikimo pabaigoje standartinės padėties metu galva šalia vartų mušė Linas Klimavičius.

„Klaipėdos granito“ komanda Vilniuje rungtyniavo gerokai nukraujavusi. Pirmą sykį starto sudėtyje debiutavo Nikita Peretiatko, taip pat „SMScredit.lt A lygos“ parako pauostė ir po keitimo aikštėje pasirodęs 16-metis Rokas Mickūnas.

"Klaipėdos granitas" šiuo metu Lietuvos futbolo A lygos turnyro lentelėje su 27 taškais (6 pergalės, 9 lygiosios, 17 pralaimėjimų) užima aštuntąją vietą ir trimis taškais atsilieka nuo septintoje vietoje esančio Utenos „Utenio“.

Granitiečiams šį sezoną dar liko sužaisti trejas rungtynes: lapkričio 10 dieną 17.30 val. namuose - su Utenos "Uteniu", lapkričio 22 dieną Klaipėdoje - su Kauno "Stumbru" ir sezono finišas įvyks išvykoje lapkričio 3  dieną su "Šiauliais".