Robertas Poškus: "Kai reikės, išbėgsiu į aikštę"

 Lietuvos futbolo A lygos debiutantų "Klaipėdos granito" vyr. treneris  Robertas Poškus po lygiosiomis (2:2) su šalies vicečempione ir  UEFA Europos taurės varžybų dalyve - Klaipėdos "Atlanto" ekipa  sužaistų rungtynių išliko santūrus ir pernelyg pūstis nesiruošė.

  "Tai tik čempionato pradžia. Reikia pamiršti tai, kas buvo, ir toliau     dirbti savo darbą, ruoštis kitoms artėjančioms kovoms", - "Vakarų     ekspresui" sakė R. Poškus.

 Šis patyręs futbolininkas, anksčiau daugybę metų gynęs ir Lietuvos futbolo rinktinės garbę, rungtyniavęs galinguose Rusijos, Izraelio, Lenkijos, Azerbaidžano klubuose, dvikovoje su "Atlantu" įrodė, kad dar turi parako.

R. Poškus pats ryžosi žengti į aikštę ir, kai "Klaipėdos granito" komandai buvo sunki situacija - atsiliko 0:2, tačiau sugebėjo nuginkluoti "Atlanto" vartus bei sušvelninti rezultatą - 1:2. Tai suteikė granitiečiams papildomos motyvacijos ir jėgų išplėšti lygiąsias.

Robertai, gal šiemet dažniau per "Klaipėdos granito" rungtynes pasirodysite aikštėje?

Kai komandai reikės, tai visada išbėgsiu į aikštę. Pasiryžęs padėti tiek, kiek tik reikės. Mano pagrindinis tikslas - kad komanda iškovotų kuo daugiau taškų.

Džiugu, kad šiemet turiu puikų asistentą - Tomą Ražanauską. Galiu ramiai išbėgti į aikštę, kadangi žinau, kad Tomas susitvarkys su užduotimis.

Turbūt po išplėštų lygiųjų su "Atlanto" ekipa granitiečiai įgijo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis?

Mes esame A lygos debiutantai, tad kiekvienas taškas, kiekvienos rungtynės mums yra labai svarbios. Norime kiekvienam varžovui mesti iššūkį, įrodyti, kad galime kautis kaip lygus su lygiu, nesvarbu, ar tai lyderiai, ar vidutiniokai. Mes neakcentavome, kad tai Klaipėdos derbis, kad reikia žūtbūt įveikti ir panašiai. Tiesiog norėjome garbingai kovoti ir, manau, mums tai pavyko. Žinoma, sužaisti lygiosiomis su tokia galinga ekipa kaip "Atlantas" - itin džiugu. Maloniai nuteikia būtent tai, kad, net ir pralaimėdami rezultatu 0:2, sugebėjome atsitiesti ir išlyginti rezultatą. Tai įrodo, kad turime potencialo. Dažnai būna taip, jog esant rezultatui 0:2, žaidėjai nuleidžia rankas ir palūžta, o čia buvo kitaip - kaip tik paskatino pasitempti ir dar vieningiau dirbti, kovoti.

Artimiausias rungtynes "Klaipėdos granitas" žais kovo 22 dieną (šeštadienį) išvykoje su Panevėžio "Ekranu". Kaip esate nusiteikę šiai kovai?

Pozityviai. Stengsimės kovoti. Suprantame, kad išvykoje bus sunku, tačiau darysime viską, ką galime. "Ekranas" - gera komanda, juk tai daugkartinė Lietuvos čempionė, praėjusį sezoną ji liko tik laipteliu žemiau už "Atlantą" - trečioje vietoje. "Ekrano" gretose rungtyniauja daug jaunų, ambicingų žaidėjų, atstovaujančių Lietuvos rinktinėms.

"Akcentavome komandinį žaidimą"

Tomas RAŽANAUSKAS, "Klaipėdos granito" treneris
Visada reikia stengtis kovoti tik dėl pergalių. Jei išbėgsi į aikštę ir nenorėsi laimėti, tai kam tada išvis žaisti. Taip jau yra gyvenime, viskas pasiekiama tik per juodą darbą, jei nesistengsi, nekovosi, neatiduosi visų jėgų - nieko nebus. Mes akcentuojame, kad turime žaisti darnų komandinį žaidimą, demonstruoti kovingumą. Galbūt "Atlantui" rungtynės su mumis buvo sunkesnės emociškai, tai juos labiau įpareigojo iškovoti pergalę, o mes žaidėme savo žaidimą, stengėmės nenusileisti ir tai, manau, mums padėjo pelnyti pirmąjį tašką.

"Žaidėjams - baudos"

Konstantinas SARSANIJA, "Atlanto" vyr. treneris
Mums lygiosios - lyg pralaimėjimas. "Atlanto" žaidėjai už tai bus nubausti. Po pirmojo kėlinio kai kurie žaidėjai pagalvojo, kad jau laimėjo, ir antroje rungtynių pusėje sužaidė ne taip, kaip norėjau. Per pertrauką kalbėjome, kad turime solidžiai pabaigti rungtynes, tačiau turbūt ne visi tai išgirdo. Manau, kad žaidėjai supras tada, kai gaus baudas. Jūs klausiate kokias baudas gaus žaidėjai? Tai klubo vidaus reikalas, tačiau baudos bus tokios, kurios padės suprasti, kad taip elgtis nebegalima.

Straipsnio autorius – Paulius Matulevičius (dienraštis „Vakarų ekspresas“), nuotraukų autorius – Egidijus Jankauskas. 

www.ve.lt 

 

 

 

 

A LYGA
Nr. Komanda R Įvarčiai Taškai
1 Žalgiris 27 75-16 70
2 Trakai 27 67-25 62
3 Atlantas 27 48-25 51
4 Sūduva 27 54-26 49
5 Kauno "Spyris" 28 35-52 38
6 Utenos "Utenis" 28 24-37 29
7 Kauno "Stumbras" 27 36-57 27
8 Klaipėdos granitas 35 34-77 26
9 Kruoja 25 23-36 21
10 Šiauliai 27 23-68 14
išsamesnė lentelė
pinigine.ltŠvyturys
Generalinis rėmėjas Orakulas
kiti rėmėjai
logotekaslalunaKlaipedaveklp energijaNamų kultaswebmodRasagencargotslcautobusaiPMGpinigine.ltDolce salatatranskela1